Kol kaslarınızı

09:42

KOL KASI SIKILASTIRMA 


Kol altı sarkmaları yaglanmaktan ve zayifladiktan sonra sıkılaştırıcı egzersizleri uygulamamaktan yada hareketsizlikten meydana gelebilir. Kollarınızı sıkılaştırmak icin duzenli olarak yapacağınız bir kac basit kol hareketi uygulamanız yeterli. 

Sizler icin evinizde  rahatlıkla yapabileceginiz pilates egzersizleri hazırladık. Bir sandalyenin yada koltuğun kenarına oturun. Ellerinizi parmaklarınız ileriyi gösterecek sekilde iki yanınıza yerleştirin ve dizlerinizi kalca genişliği aralayıp, 90 derecelik bir aciyla bükün.. 

2- Once nefes alın ve nefes verirken, kendinizi sandalyeden ileri dogru kaldırıp, dirsekleriniz dik acıya gelene kadar poponuzu indirin.. Sonra nefes alarak kendinizi yine kaldırın..


Aynı hareketi farklı varyosyonlariyla da yapabilirsin.. 

-ayak ic kenarları ve dizlerini birleştirerek  

-bir ofis sandalyesi yada pilates topu kullanarak

-dizleri bükmek yerine bacaklarını ileri uzatarak 

- bedenin ağırlığını bırakırken, bir dizini hafifçe kendine çekerek .. 


1- Elleriniz ve dizlerinizin uzerine gelin. Dizlerinizi kalçalarınizin ellerinizi omuzlarınızın altına yerleştirin. 

2- karın kaslarınızı ice çekerken bir bacağınızı arkaya dogru alın ve ayak parmaklarınızı matin altına dogru kıvırın. Diger bacağınızı da yanına getirin.. 

3- kürek kemiklerinizin birbirine dogru yaklastirarak göğsünüzü yavaşça yere yaklaştırın. Nefes verirken kollarinizla kendinizi yukarı itin. 

Yeni başlayanlar icin ipuçları: hareketi kolaylaştırmak icin ilk basta dizleriniz yerde yapın.. Koltuk altlarınızın etrafındaki kasları çalıştırıp omuzlarınızı güçlendirmek icin ellerinizle yeri ittiğinizi hissedin. Göğüs kafesinizi kaldırırken bacaklarınızı sıkın. Aynı hareketi farklı varyasyonlariyla da yapabilirsin. 

- dizlerin yerde ayaklarını bilekten caprazlayarak

-tek dizin yerde, diger bacağını geriye uzatarak 

- pilates topu, sandalye yada ayaklarının altında bir yükselti kullanarak 

- ayakta duvarla birlikte çalışarak 


You Might Also Like

0 yorum

Facebook